26 maj

Provident w 5 łatwych krokach

provident strona glowna

Tej firmy nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Od kilkunastu już lat, Provident z powodzeniem działa na terenie całego kraju. Co ciekawe liczba udzielanych pożyczek „bez BIK” stale rośnie. W niniejszym artykule doradzimy jak najmniejszym kosztem wziąć gotówkę.

Jak działa Provident?

Provident to parabank i nie jest bankiem, a więc działa poza kontrolą KNF i udziela swoim klientom pożyczki gotówkowe. Nie wolno mu użyczać kredytów, które są zarezerwowane tylko dla banków. Obecnie pracownicy firmy nie sprawdzają historii kredytowej klienta BIK. Provident działa legalnie na terenie całego kraju, poprzez swoich doradców finansowych. Każdy z nich ma przypisany rejon, w zależności od gęstości zaludnienia może to być powiat, gmina czy tylko dzielnica. Doradcy ci umawiają się z osobami w ich miejscu zamieszkania. Po podpisaniu umowy z klientem  przyjeżdżają co tydzień, aby odebrać ratę należności.

Jak wziąć pożyczkę w Providencie?

1) Wpisujemy w Google słowo „Provident„. W zależności od miasta, w którym piszemy w wyszukiwarce, zobaczymy stronę parabanku, a także lokalny jej oddział. W naszym wypadku pokazała nam się mapka z oddziałem na terenie Łodzi.

provident w google

Strona główna firmy

2) Klikamy na stronę. Po lewej stronie widzimy obrazek firmy oraz kilka haseł reklamowych, które mają nas zachęcić do skorzystania z oferty. Pod obrazkiem mamy podkreślone, że jesteśmy na stronie głównej. Obok niej jest przycisk „Oferta Pożyczki” i „Kalkulator”, na który klikamy.

provident strona glowna

Ładna i czytelna strona parabanku

Przejdziemy do interesującego miejsca, gdzie rozpoczniemy dobieranie pożyczki bez BIK. Pewnie wielu z Państwa zastanawia fakt, czy Provident udziela pożyczek bez sprawdzania w Biurze Informacji Kredytowej. TAK i wiele osób już z tej możliwości skorzystało. Naturalnie, jeżeli jednak nadużyjemy zaufania już przy pierwszej racie, nie płacąc ją na czas, możemy mieć kłopoty z uzyskaniem kolejnych pieniędzy. Jednak nawet w takim wypadku, po rozmowie z przedstawicielem firmy nic nie jest jeszcze stracone.

3) Wracając do głównego tematu. Po wejściu w dział „Kalkulator” naszym oczom powinien ukazać się prosty formularz na czerwono. W tym momencie musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, jak dużą kwotę pieniędzy chcemy pożyczyć. W naszym wypadku wybraliśmy kwotę tysiąca złotych. Następnie odpowiadamy, ile jesteśmy w stanie zapłacić tygodniowo. To bardzo ważne, gdyż mniej więcej tyle będzie odbierał pracownik Providenta od nas.  Ustaliliśmy ratę w wysokości 30 zł. Naciskamy na „oblicz swoją…”

kalkulator w providencie

Wybrany przez nas wariant pożyczki

4) Czekamy moment i zobaczymy menu z wybranym przez nas wariantem zobowiązania. Zauważmy, że nasz wybór z poprzedniej strony możemy jeszcze dowolnie modyfikować. Jednym słowem trzymając przycisk myszki przesuwamy kwotę gotówki o tyle ile nas konkretnie interesuje.  Zostając przy tysiącu złotych mamy następnie dwie formy do wyboru:

  •  obsługa domowa
  • opcja przelew

Każda z tych opcji od siebie się różni. Już wyjaśniam o co chodzi.  Pierwsza możliwość przy obsłudze domowej ma swoje zalety i wady. Do tych pierwszych z pewnością należy wygoda i szybkość otrzymania pieniędzy.  Wybierając ten wariant, pracownik Providenta po umówienia spotkania przyjedzie pod podany adres. Przedstawi warunki umowy, podpiszę z Państwem umowę i wypłaci pieniądze. Przyznacie, że to bardzo korzystne dla nas samych. Niestety z obsługa domową wiążą się dodatkowe koszty, co przekłada się na większą kwotę spłaty pożyczki bez BIK. Prościej mówiąc, zapłacimy wyższe raty oraz całość długu.

W opcji przelew, gotówkę otrzymujemy nie do ręki a na podane przez nas konto bankowe. Tutaj zaczekamy na pieniądze, więc jak bardzo ich potrzebujemy, być może wariant domowy będzie dla nas odpowiedniejszy. Pamiętajmy jednak, że rata jest dużo niższa i mniej oddamy firmie.

Przyjrzyjmy się zatem, jak przedstawia się symulacja pożyczki pozabankowej w typie „domowym”.

symulacja pozyczki w providencie

Provident proponuje nam trzy możliwości, które różnią się przede wszystkim długością spłaty długu. W zależności od liczby tygodni (30, 45, 60) wysokość raty tygodniowej się zmienia, co przekłada się na całkowity koszt pożyczki. Przy opcji 30 tygodniowej suma ta wynosi 281,15 zł a RRSO wynosi 137,74%.  Parabank nie ukrywa dodatkowych wydatków. Suma opłat dodatkowych przy wybranym przez nas wariancie wynosi 417 zł i 30 groszy. Zapytają Państwo, skąd taka suma?

Niniejszy artykuł jest własnością serwisu pozyczkibezbik.biz.pl

W pierwszej kolejności musimy zdać sobie sprawę z faktu, iż im bardziej rozłożony czasowo termin spłaty wybierzemy, tym realnie więcej zapłacimy. Zatem, choć rata tygodniowa ewidentnie maleje, to jednak koszty rosną, w tym opłaty dodatkowe. Klikając na znaczek zapytania obok liczby dowiemy się, że są w nią wliczone – serwis domowy i opłata przygotowawcza. Proszę w tym momencie jeszcze raz się zastanowić, czy nie warto skorzystać z opcji przelew. Jeżeli jednak takie warunki nam odpowiadają i jesteśmy zdecydowani, klikamy „wybierz opcje”. Powinniśmy przejść do etapu wypełnienia formularza kontaktowego.

5) Wypełnienie formularza nie powinno nikomu sprawić problemu. Pamiętajmy o dokładnym wpisaniu numeru telefonu, aby pracownik firmy mógł się z nami skontaktować.

formularz kontaktowy w providencie

formularz kontaktowy w providencie

Przeczytajmy jeszcze po prawej dokładnie wyliczone koszty pożyczki bez bik w Providencie. W naszym wypadku całkowity koszt pożyczki, przy 1000 zł wyniesie 1698 zł i 45 groszy. Pamiętajmy jednak, że symulacja ta ma charakter wyłącznie reklamowy, a suma zobowiązania, może jeszcze nie znacznie się różnić.

Po wypełnieniu wniosku powinniśmy czekać na kontakt. Dalszy etap przyznania gotówki nie odbywa się już za pośrednictwem Internetu. W następnym artykule, podpowiem jak wygląda rozmowa z przedstawicielem firmy i o co warto jeszcze zapytać.

Jak Provident odzyskuje długi?

odzyskiwanie dlugu w providentW pierwszej kolejności skontaktuje się ktoś z  z Działu Odzyskiwania Należności z pytaniem o powód nie spłacania pożyczki. Najczęściej pracownik parabanku zaproponuje nam płacenie podwójnych rat lub całości. Gdy osoba nie ma zamiaru wyjść z kłopotliwej sytuacji firmie pozostaje przekazanie sprawy do działu windykacyjnego. Ostatecznie sprawę przejmuje komornik, który może zając wynagrodzenie.

W przypadku, gdy wybraliśmy opcję z przelewem bankowym powinniśmy liczyć się z monitem telefonicznym i listownym, którego jednorazowy koszt wynosi 15 zł. Oczywiście każde wezwanie podnosi całkowity koszt długu do spłacenia.

Providentowi zależy na odzyskaniu należności  i współpracy z klientami, także z tymi co mają problem ze spłatą i ściąganie długu na drodze prawnej to ostateczność .

Czy Provident podaje nierzetelnych klientów do BIK?

Obecnie tego nie robi, ale z informacji, które posiadamy zamierza współpracować z BIK od połowy 2013 r. Gdy plany te parabank wcieli w życie z pewnością poinformujemy o tym Państwa.

Jak nie Provident to co?

jak nie provident to coW naszym kraju działa kilka firm, które do złudzenia przypominają Providenta. Z pewnością najbardziej podobny profil biznesowy wybrał Bocian Pożyczki, Optima czy Marka S.A. Zachęcamy was do sprawdzenia ich oferty. Poznaj wszystkie firmy podobne do Providenta na portalu Crediteo.pl

Kamil Nuciński

Kopiowanie niniejszego artykułu, bez zgody autora będzie egzekwowane prawnie. W razie pytań proszę o kontakt.

—————————————————————————-

pomocny ludekPrzeczytaj też:

Co raz więcej osób korzysta z pożyczek społecznościowych.

Dodaj komentarz