06 gru

Co jeśli nie kredyt? A może pożyczki społecznościowe?

pozyczki spolecznosciowe

Czasem zdarza się, że pomimo posiadania dochodów, nawet regularnych nie możemy liczyć na otrzymanie kredytu w banku. Jakie są powody odmowy?

Pierwszym może być raport z BIK lub nieakceptowalne źródło dochodu. Kolejnym zbyt krótki okres zatrudnienia czy czas, na jaki została podpisana umowa o pracę. W innym przypadku nie przejdziemy wewnętrznych procedur bankowych.  Co zrobić w takim razie? Najwygodniej byłoby otrzymać pożyczkę od znajomej osoby prywatnej, ale często nie ma takiej możliwości. Wtedy pozostają pożyczki pozabankowe udzielane przez prywatne firmy albo pożyczki społecznościowe. Każda z tych opcji ma swoje zalety i umożliwia czasem otrzymanie pieniędzy osobom, którym bank odmówił kredytu czy pożyczki.

Pożyczki społecznościowe – rozwiązanie dla cierpliwych

Pierwsza możliwość, czyli pożyczki społecznościowe, to jeszcze mało popularna opcja pożyczania pieniędzy. Jej zaletą jest niski koszt. Wzięcie kredytu w banku będzie kosztowało drożej. Jeśli ktoś jest zainteresowany taką pożyczką, wystarczy zarejestrować się w serwisie, który pośredniczy między osobami, które chcą zarabiać na udzielaniu pożyczek, a tymi, które ich potrzebują. Warto jednak pamiętać, że w tego typu serwisach zwanych „social leading” budują się zaufanie miesiącami. Co to oznacza? pozyczki spolecznoscioweGdy założysz konto na takiej stronie w pierwszej kolejności będziesz musiał udowodnić, że jesteś osobą godną zaufania. Zostaniesz poddany procedurze weryfikacyjnej. W pierwszej kolejności następuje sprawdzenie danych osobowych czy miejsca twojego zamieszkania. Ponadto serwis sprawdzi, gdzie pracujesz i czy jesteś w BIK, w Krajowym Rejestrze Długów czy BIG!  Zatem już wiesz, dlaczego w tego typu serwisach należy wykazać się wytrwałością i chęcią współpracy. Obecnie na polskim rynku funkcjonuje kilka serwisów pośredniczących między prywatnymi pożyczkobiorcami a pożyczkodawcami. Zdecydowanie najpopularniejszym jest Kokos.pl. O klientów zainteresowanych pożyczkami społecznościowymi walczą też, finansowo.pl, zakra.pl czy pozycz.pl. Każdy z nich oferuje podobny poziom bezpieczeństwa i inwestorów, którzy mogą pożyczyć ci pieniądze.

Jak dostane pieniądze?

Cała procedura przyznania pieniędzy jest w miarę prosta. Po pozytywnej weryfikacji w serwisie rozpoczynasz budowanie odpowiedniej reputacji. Jako nowicjusz powinieneś w pierwszej kolejności ubiegać się o małe pożyczki. Zdajemy sobie sprawę, że często potrzebujecie konkretnej gotówki, ale pamiętajcie, że nikt z inwestorów nie zaufa osobie nowej swoich oszczędności! jak otrzymać pieniądze w kokos.pl?Po wybraniu kwoty pożyczki powinniśmy dokładnie opisać, na jaki cel chcemy przeznaczyć pieniądze. Musimy się też liczyć z tym, że potencjalni pożyczkodawcy będą nam zadawać pytania. W razie wątpliwości mogą wytknąć jakieś drobne potknięcia, czy nie spłacone wcześniej raty! Zatem tak ważna od samego początku jest nasza uczciwość, która zawsze zaprocentuje w przyszłość, bowiem z każdą terminowo spłaconą pożyczką zyskujemy w oczach inwestorów. Na koniec warto wiedzieć, że np. w serwisie kokos.pl na twoje zobowiązanie będzie składać się kilka osób. Ma to na celu zmniejszenie ryzyka inwestycji. W ten sposób bronią się przed utratą pieniędzy.

Pożyczki od osób prywatnych

pożyczki prywatne od rodzinyDrugą opcją, która może ciebie zainteresować jest rozwiązanie prywatne. W tym wypadku osobą pożyczającą jest sąsiad, firma w której pracujesz, czy po prostu rodzina. Osoby prywatne przyznają pożyczki dość łatwo. Doskonale wiesz, jakie masz relacje z najbliższymi i na ile możesz od nich liczyć. Tego typu prywatne zobowiązania są często najlepszą ofertą dla ciebie. Za nim skorzystasz z parabanku, czy oferty banków warto poprosić o pomoc najbliższych. Z kolei osoby z poza kręgu rodziny mogą w przypadku pożyczek zabezpieczać się wekslem in blanco. Takie zobowiązania są obarczone dużym ryzykiem, a już najgorszym jest zabezpieczenie w postaci hipoteki. Do takich ofert podchodź z ogromną rezerwą.


pomocny ludekPrzeczytaj też: Co zrobić gdy jest odmowa pożyczki w banku

Dodaj komentarz