14 gru

Czym jest przewłaszczenie? Unikajmy takich umów!

przewlaszczenie nieruchomosci

przewlaszczenie nieruchomosciNa naszej stronie poznacie recenzję znanych parabanków. To w większości przypadków sprawdzony firmy, ale w sektorze tym działają też osoby prywatne. Kuszą oni osoby potrzebujące na gwałt pieniędzy pożyczkami, z zabezpieczeniem w postaci przewłaszczenia. Uważajmy na tego typu oferty!

Wielu z nas łatwo popada w długi. Pod wpływem emocji nie czytamy dokumentów pożyczkowych i tak naprawdę nie znamy konsekwencji opóźnień w spłacie zadłużenia. Doskonale zdają sobie sprawę z tego bezduszni lichwiarze, którzy tak potrafią skonstruować umowę, aby już na etapie udzielenia pożyczki, stać się właścicielem naszego mieszkania lub posiadłości i co najciekawsze robią to zgodnie z literą prawa! Tego typu działanie nazywamy przewłaszczeniem nieruchomości i  ma ono moc prawną zgodnie z wpisem do II księgi wieczystej. W takim wypadku, gdy nie spłacimy długu, nowy właściciel ma prawo sprzedać nasze mieszkanie. Znane są przypadki, gdy ktoś z dnia na dzień stracił dorobek swojego życia, tylko dlatego, że nie zapoznał się z warunkami umowy!

Pamiętajmy więc, że do nawet najbardziej atrakcyjnej oferty powinniśmy podchodzić z odpowiednim dystansem. Unikajmy jak ognia kontaktu z podejrzanymi ludźmi, którzy mają dla ciebie „specjalną ofertę” i zabezpieczają się w wyżej omówiony sposób.

Dodaj komentarz