08 lut

Gdzie udać się po pożyczkę po odmowie banku ?!

odmowa w banku gdzie po pożyczkę ?

odmowa w banku gdzie po pożyczkę ?Wielu z nas spotkało się z sytuacją, gdy banki odmawiają nam pożyczki ze względu na złą sytuację w BIK-u. Gdzie więc udać się w takim przypadku?

Mając wciąż rosnące zadłużenie, wpis w Biurze Informacji Kredytowej nie powinniśmy nawet próbować szczęścia w banku. Instytucje te bardzo przestrzegają polityki przyznawania kredytów i przed użyczeniem pieniędzy dokładnie sprawdzają swoich potencjalnych klientów. W takim przypadku korzystają z raportów w BIK, gdzie są zawarte informacje o wszystkich naszych pożyczkach, kartach kredytowach. Są tam też zawarte informacje o tym, czy spłacamy na czas zobowiązania i ile ich aktualnie mamy. Dlatego, tak bardzo ważne jest budowanie jak nazywają to specjaliści „pozytywnej historii kredytowej„.

No dobrze, ale co w przypadku, gdy z pewnym względów jest odnotowanych kilka opóźnionych, lub niezapłaconych rat?

Właściwie, tylko wtedy pozostają nam parabanki. Gdy wszystkie banki zamykają przed nami drzwi, to właśnie te instytucje finansowe mogą rozwiązać nasze problemy, często ciągnące się za nami już od paru ładnych lat. Nie musimy też koniecznie udawać się do pierwszej lepszej firmy użyczającej pożyczek pozabankowych. W pierwszej kolejności proponujemy Państwu spróbować w SKOK-ach. Doświadczenie podpowiada, że SKOK-i mają mniej restrykcyjne wymagania co do klienta. Jeżeli otrzymujemy regularnie wynagrodzenie a nasze zadłużenie nie jest poważne z pewnością mamy szansę na gotówkę.

Opinie osób, które korzystają ze Spółdzielczych Kas Oszczędnościowych są podzielone.  Negatywną ocenę zbierają głównie od analityków finansowych, a także od ludzi związanych z branżą bankową. Zarzuca się im głównie brak profesjonalizmu, oraz duże oprocentowanie pożyczek. Z drugiej strony wiele osób ceni sobie wysoką jakość obsługi i przywiązanie do marki.

Jakie są parabanki w Polsce?

W przypadku, gdybyśmy otrzymali jednak odmowę rozwiązaniem będzie Provident. O tej angielskiej firmie wiele już siępoznaj parabanki w polsce pisało i mówiło. Jedno jest pewne – parabank ten zdominował nasz rodzimy rynek. Przedstawiciele Providenta działają praktycznie na terenie całego kraju. Po wykonaniu jednego telefonu z pytaniem o pożyczkę możemy być pewni, iż niedługo odezwie się do nas pracownik z regionu. Wszystkie formalności załatwiamy na miejscu naszego zamieszkania. Przedstawiciel dokładnie wyjaśni nam zasady i warunki umowy. Pamiętajmy, że raty długu spłacamy w tygodniowych ratach. Ten krótszy termin płacenia szczególnie zaskakuje klientów, którzy do tej pory kredyty spłacali co miesiąc w banku. Liczmy się więc z czterema wpłatami i co trzeba przyznać – z wyższym RRSO.

W naszym regionie może też być oddział Profi Credit. To stosunkowo młoda firma, ale prężnie się rozwijająca, która proponuje swoim klientom szybkie pożyczki pozabankowe. Działa zupełnie odmiennie niż jej największy konkurent. Pracownicy firmy nie jeżdżą do klientów,  a wszelkie formalności podpisywane są w najbliższym oddziale.

Trzecią firmą jest Bocian Pożyczki. Rosnące zainteresowanie tym parabankiem widać na forach kredytowych. Co raz więcej osób pyta o firmę i o warunki jakie proponuje. Nic dziwnego, nowe oddziały Bociana powstają w kolejnych miastach a przedstawiciele świetnie sobie radzą w regionach zdominowanych przez Providenta. Co ciekawe, oferta i pożyczki tych firm są praktycznie identycznie. Różnicę odnajdziemy dopiero w kosztach pożyczki. W takim wypadku Bocian Pożyczki ma nieznacznie gorsze warunki.

Ostatnim miejscem, gdzie powinni Państwo się udać, to okoliczne firmy pożyczkowe, które znajdziecie na każdej ulicy w waszym mieście. Są to najczęściej punkty, gdzie dostaniemy tzw. chwilówki z terminem spłaty do 30 dni. Zapamiętajmy jednak, że całkowity koszt takich pożyczek jest dużo wyższy niż SKOK-ach czy wyżej wymienionych parabankach.

Za nim jednak Państwo jakąkolwiek pożyczkę pozabankową warto najpierw zasięgnąć jeszcze opinii na poczytnych forach. Być może, ktoś miał podobny do was problem i posłuży radą jak poradził sobie z długami?

—————————————————–

Zapoznaj się także:

Z dokładnym opisem firm pozabankowych udzielających pożyczki.

Dodaj komentarz