22 kw.

Jak odróżnić pośredników od firm pożyczkowych?

w poszukiwaniu pożyczki bez bik - wyniki wyszukiwania

W niniejszym poradniku znajdziesz precyzyjne informację pożyczkowe, a także dowiesz się jak odróżnić oferty firm od zwykłych stron www.

Wprowadzenie

Od kilku lat branża internetowa rozwija się w Polsce w oszałamiającym tempie. Trudno się więc dziwić, że co raz więcej firm przeznacza środki na reklamę w sieci. Co raz więcej też Polaków odwiedza parabanki z nadzieją na otrzymanie atrakcyjnej, a zarazem szybkiej pożyczki. Stąd też „bycie” w Internecie jak najlepiej widocznym stało się dla wielu pożyczkodawców priorytetem.

Niniejszy przegląd ofert został napisany prostym i przyjaznym językiem z pominięciem terminologii ściśle finansowej. Założyliśmy następujące parametry:

 • użytkownik poszukuje pożyczki w polskiej wersji wyszukiwarki Google
 • interesują go oferty firm a nie strony informacyjne
 • propozycje zostały zebrane na dzień 22-04-2012 r.

Zaczynamy poszukiwania

Po wpisaniu do wyszukiwarki poszukiwanego słowa, prawie każdemu z nas ukaże się następująca strona:

w poszukiwaniu pożyczki bez bik - wyniki wyszukiwania

wynik wyszukiwań

Jak widzimy, reklam jest bardzo wiele. Dla ułatwienia Państwu, zaznaczyliśmy trzema kolorami strzałki. Czarne strzałki i czerwone pokazują stron firm, które udzielają pożyczek. Poprzez ich witrynę możemy zapoznać się z obowiązującymi ofertami pożyczek bez BIK. Co raz więcej z nich mają prosty i łatwy wygląd, oraz przystępne suwaki, dzięki którym wybierzemy odpowiednią kwotę zobowiązania i ilość rat.

Fioletowym kolorem zaznaczyliśmy strony, które tylko pośredniczą w dotarciu do pożyczek. Najczęściej na nich mamy reklamy firm. Klikając w odpowiedni tekst reklamowy jesteśmy przekierowywani do właściwej oferty. Strony te z założenia nie proponują gotówki. Mają charakter czysto informacyjny. Wśród nich jest też nasza. W przeciwieństwie jednak do konkurencji staramy się Państwu przekazać odpowiednią wiedzę, a nie tylko puste słowa.

Naturalnie, nie wszystkie firmy, które prezentuje wyszukiwarka oferują pożyczki bez zbędnych formalności. Może to wynikać z kilku przyczyn. Jedną z nich jest niedopasowanie reklamowe do oczekiwań użytkownika, lub zbyt szeroka kampania na wiele słów kluczowych. W takim przypadku po wejściu na stronę ostro się zawiedziemy. Warto więc skorzystać z naszej ilustracji i już na wstępie odrzucić nie potrzebne strony.

Kto oferuję pożyczki bez bik, a kto nie?

Zaczynamy od samej góry:

 • Asa Kredyt – której reklama jest najwyżej z pewnością odrzuci nasz wniosek, jeżeli mamy „zły BIK”.  Nie jest to więc oferta dla nas.
 • Kredyt1000.pl – nie ma mowy o „złym BIKU”, jednak firma życzy sobie 5 zł na konto za nim dostaniemy pieniądze.
 • Provident – tego parabanku nie trzeba chyba przedstawiać. Firma oferuje dwie wersje pożyczek, na konto lub w ramach tzw. obsługi domowej. W drugim przypadku pieniądze otrzymamy od ręki. Musimy się  jednak liczyć ze znacznie większymi odsetkami. Na stronie mamy bardzo przyjazny interfejs, gdzie suwakami wybieramy odpowiednią kwotę gotówki oraz liczbę rat.

Po prawej stronie:

 • Profi Credit – strona wizytówka, nastawiona głównie na wypełnieniu formularza. Nie mamy też informacji o konkretnej ofercie, oprocentowaniu. Szkoda, bo firma ma już w Polsce odpowiednią reputację i nie jest z pewnością „krzakiem”.
 • Kasa Stefczyka – kolejna znana firma, która jednak nie daje pożyczek od ręki. Jednak jeżeli bank nie chce nam udzielić pożyczki, Kasa Stefczyka może być dla nas atrakcyjną alternatywą, za nim skorzystamy z Providenta czy ProfiCredit. Na dodatek,  zobowiązania w SKOK-ach mają znacznie niższe RRSO niż w parabankach.
 • ostatniadeskaratunku.info – z pewnością nie jest to typowy pośrednik. Na stronie niestety nie znaleźliśmy żadnej informacji o firmie. Wiemy tylko, że ma swoje oddziały w kilku miastach. Nie wiemy więc, czym tak do końca zajmuje się firma „X”. Z jednej strony oferuje pomoc przy oddłużeniu i czyszczeniu BIK, a z drugiej strony proponuje chwilówki. Są też tam kredyty – jednak zapamiętajmy, że tylko banki mogą mieć w swojej ofercie kredyty.
 • pozabankowe-pozyczki-bez-bik.pl – kolejna firma, bez nazwy i dokładnych informacji. Sprawdziliśmy – ani  w polityce prywatności, formularzu kontaktowym nie ma jakichkolwiek informacji o firmie. Jest adres, ale nic więcej. Żadnej nazwy, ani osoby reprezentującej.  Pod podanym adresem nie znaleźliśmy też żadnych informacji w internecie.  Tuż obok, na tej samej ulicy, ale pod numerem 2 jest „Lombard Pożyczki”. Być może to ta sama firma.
 • finanseGOC – witrynę prowadzi doradca finansowy. Nie jest więc to oferta pożyczek bez bik.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, iż choć trochę ułatwiliśmy Państwu poszukiwania. Zapraszamy też do kontaktu, a najlepiej do dzielenia się doświadczeniami z wyżej wymienionymi firmami, a nawet takimi, które nie zostały tutaj opisane.

Kamyq

——————

pomocny ludekDowiedz się, co składa się na całkowity koszt pożyczki, w tym pozabankowej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz