10 sie

Optima – warunki przyznania pożyczki i opinie

Optima SA jest co raz bardziej popularnym parabankiem w Polsce. Działa głównie na terenie województw zachodnich. Jakie pożyczki obecnie proponuje?


Tak jak w przypadku Providenta, Bocian Pożyczki czy Euro Providus mamy do wyboru dwie formy zobowiązań.  Pierwszą z nich jest otrzymanie pieniędzy na podany przez nas rachunek bankowy. Druga opcja, to otrzymanie pieniędzy do ręki w ramach obsługi domowej. Jak dowiedzieliśmy się z oficjalnej strony firmy, jeżeli zamierzasz spłacać pożyczkę przelewami na konto, trzeba wysłać raport konsumencki z BIK-u na adres Optima S.A. Oznacza to, że firma preferuje udzielanie gotówki w formie bezpośredniej. W swoje oddziały ma już w 11 województwach, oprócz woj. podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego i świętokrzyskiego.

potrzebne dokumenty dla pozyczki w optimieJakie dokumenty są potrzebne?

Parabank wymaga dowodu osobistego, a także posiadanie obywatelska polskiego.  Potrzebujemy też zaświadczenia o stałych dochodach. Nie jest udzielona jednak informacja, czy osoby zatrudnione na umowę zlecenie czy dzieło mogą starać się o pieniądze. Warunkiem koniecznym jest pobyt stały w miejscu zameldowania, a także adresu zamieszkania zgodnie z rejonem działania jednej z placówek firmy.

Czy osoby zadłużone i z kredytami mogą starać się o pożyczkę w Optimie?

Parabank nie przekreśla osób, które są notowane w Biurze Informacji Kredytowej, a także tych, które mają już kredyt lub parę zobowiązań do spłacenia. W takim wypadku najważniejszy jest nasz dochód, a także wewnętrzne kryteria firmy, które jeżeli spełnimy pozwoli nam uzyskać szybko pożyczkę.  Dług spłacamy w tygodniowych ratach. Dla nowych klientów, Optima proponuje na początek zobowiązania  w wysokości od 200 zł do 2800 zł, które możemy spłacić we wcześniejszym terminie. Jeżeli będziemy spłacać w raty w terminie jesteśmy w stanie otrzymać do 6 tysięcy złotych.

Przykładowa pożyczka w Optimie

Na podstawie tego, co podaje firma na stronie sprawdziliśmy dwie wersje pożyczek z obsługą domową na kwotę 200 i 1000 złotych.  W pierwszym przypadku parabank oczekuje przynajmniej 40 tygodniowy okres spłaty. Wszelkie koszty pożyczki mogą Państwo zobaczyć na dołączonym obrazku. Tygodniowa rata w takim wypadku wyniesie 9 złotych i 47 groszy (według tego co podaje firma).

pozyczka 200 w optima

Przy tysiącu złotych naturalnie rośnie koszt całkowity długu, jak cotygodniowe raty, która wynosi już 45 złotych i 70 groszy.

pozyczka na 1000 zl w optima

zródło: http://www.optima-pozyczki.pl

Aby starać się o pożyczkę bez BIK w Optimie w pierwszej kolejności należy skontaktować się z konsultantem pod numer telefonu 801 800 400 lub 58 554 80 80 (dla woj. mazowieckiego), który przydzieli nam odpowiedniego przedstawiciela. Wtedy też zostaniemy poproszeni o ustalenie terminu spotkania z pracownikiem firmy, który w miejscu naszego zamieszkania przedstawi dokładną ofertę firmy.

Opinie o pożyczkach w Optimie

Mało się jeszcze pisze o tej firmie. Opinii jest nie wiele. Osoby, które pytały się o nią na forach najczęściej nie otrzymywały odpowiedzi. Prawda jest jednak to, że Optima ma co raz więcej klientów. Pamiętajmy też, że całkowite koszty pożyczki możemy zmniejszyć wybierając opcję na konto bankowe.
————————————————

pomagam w nawigacji po stronieSerwis nie jest w żaden sposób powiązany z firmą Optima i prezentuje tylko informacje na temat podmiotu gospodarczego zgodnie z tym, co można dowiedzieć się na stronie parabanku. Szczegółowe informacje prosimy kierować do przedstawicieli parabanku. Jeżeli nie odpowiada ci propozycja firmy warto sprawdzić jeszcze inne. Przeczytaj co napisaliśmy na temat pożyczek w Marka S.A.

Dodaj komentarz