09 mar

Pożyczki na PIT – jak je dostać?

getin noble pozyczki na pit

getin noble pozyczki na pitZgodnie z prawem, do końca lutego pracodawca miał obowiązek wysłać PIT-11. Czas między końcem lutego a marcem, to okres, gdy banki proponują klientom indywidualnym pożyczki na PIT.

Portal wyborcza.biz donosi, iż Getin Banku pojawiła się właśnie oferta kredytu na PIT. W internecie możemy już nawet zobaczyć reklamę banku, która kusi nas prostym sloganem: „Wystarczy, że pokażesz nam swój PIT”.

Zasada jest prosta. Idziemy z naszymi zarobkami do najbliższego oddziału banku i bierzemy pożyczkę. Wszystko fajnie i ładnie, ale jak zwykle w takim przypadku są pewne zasady, które musimy spełnić. Niestety, ale Getin Bank i tak prześwietli nas w BIK. Wyborcza informuje, że o pożyczce na PIT nie mamy co liczyć, gdy mamy choć jedno opóźnienie w spłacie poprzednich zobowiązań. Z reklamy możemy się dowiedzieć, jak wygląda przykładowa rata kredytu na kwotę 13,4 tys. zł, której okres spłaty wynosi 56 miesięcy. W takim wypadku oprocentowanie jest zmienne i wynosi 16,2 proc przy miesięcznej racie 343 zł. Samych odsetek w przypadku podanej pożyczki wyjdzie 5,8 tys. zł.

Na koniec ciekawostka, Getin Bank da nam w prezencie 100 zł, za wzięcie kredytu, ale tylko wtedy gdy weźmiemy minimum 5 tys. zł.

————————————

pomocny ludekPrzeczytaj również:

Artykuł, który Państwu proponujemy próbuje odpowiedzieć na pytanie, czy pożyczki pozabankowe rzeczywiście mają negatywną opinię, nie tylko w środowisku ekspertów finansowych.

Dodaj komentarz