27 kw.

Bocian Pożyczki – czyli Everest Finanse na rynku polskim

pożyczki bocian pod lupą eskperta

Trudno w serwisie opisującym zobowiązania finansowe nie wspomnieć o tej firmie. Bocian Pożyczki – to parabank, który ma co raz większą rzeszę stałych klientów. Co stoi za jego sukcesem?

Co ma bocian wspólnego z Everestem?

Mało osób jednak wie, że firma nazywa się tak naprawdę Everest Finanse, ale od kilku lat stara się używać bardziej „swojskiej” i łatwiejszej do zapamiętania nazwy z sympatycznym ptakiem. Parabank rozpoczął swoją działalność w 2000 roku. Od tego czasu zdążył otworzyć już 16 oddziałów regionalnych, głównie na terenach zachodniej Polski. Do 2014 Bocian Pożyczki planuje w każdej stolicy województwa, mieć przynajmniej jedną z placówek. Nie widnieje na liście KNF.

Firma chwali się, że na rzecz klienta pracuje już ponad 900 pracowników, a rekrutacja trwa bez przerwy. Parabank nie dawno otrzymał też tytuł Geparda biznesu, co świadczy o niebywałym sukcesie na rynku polskim.

strona główna bocian pożyczki

strona główna firmy

Pożyczki u Bociana pod naszą lupą

Aby zapoznać się z ofertą firmy, należy wejść na stronę: http://www.bocianpozyczki.pl/ . Strona wydaje się czytelna i w miarę szybko powinniśmy się na niej odnaleźć. Firma oferuje pożyczki bez sprawdzania BIK na podobnej zasadzie jak Provident. Praktycznie sama forma kontaktu z klientem, wygląda identycznie.

Aby otrzymać pożyczkę należy złożyć wniosek telefonicznie. Wniosek jest przesyłany do przedstawiciela firmy, który w ciągu 48 godzin skontaktuje się telefonicznie z nami i umówi na spotkanie. Następnie uda się do naszego domu, gdzie podpisze z nami umowę pożyczkową.

Pożyczkobiorca w Bocianie, tak jak w Providencie ma dwie możliwości otrzymania pieniędzy:

  • Pakiet gotówka – to forma tzw. obsługi domowej, w ramach której otrzymujemy gotówkę od razu do ręki. Wybierając tą opcję będziemy zobowiązani do spłacania kolejnych rat co tydzień na ręce przedstawiciela firmy.
  • Pakiet przelew– to forma pożyczki, w której pieniądze trafiają na podane przez nas konto. Do naszych obowiązków w takim razie, będzie sumienne uiszczanie kolejnych rat, poprzez przelew na rachunek pożyczkodawcy. Co ciekawe minimalna kwota pożyczki u „Bociana” wynosi tyle samo co u wyżej wspomnianej konkurencji i wynosi już 300 zł. Maksymalnie parabank udziela zobowiązań w wysokości 6000 tysięcy złotych.

Sprawdziliśmy jak wygląda pożyczka przy minimalnych założeniach. Niestety, kalkulator Bocian Pożyczki daje nam za mało możliwości. Nie możemy wybrać okres spłacania rat, a to dałoby nam lepszy wgląd w porównaniu do Providenta.

minimalna pożyczka u bociana

Jak widać zamieszczonej ilustracji, okres spłaty pożyczki jest dużo niższy niż w Providencie, który rozkłada raty od minimum 30 tygodni. Tutaj mamy tylko 18 tygodni. RRSO w wypadku Bocian Pożyczki wynosi 130,87%, a u konkurenta przy obsłudze domowej wynosi 137,74%. Oznacza, to że pożyczka w Everest Finanse jest atrakcyjniejsza. Pamiętajmy jednak, że jest to symulacja dla 18 tyg. spłaty, brakuje tutaj możliwość idealnego porównania z Providentem w oparciu o taką samą długość tygodni.

Czym jest Dodatkowe Dobrowolne Ubezpieczenie Signal Iduna?

Podczas rozmowy z przedstawicielem Bociana zostanie nam przedstawiona propozycja dodatkowe ubezpieczenia Signal Iduna.  Obejmuje ona tylko spłatę odsetek od pożyczki.  Nie jest obowiązkowa.

Jakie dokumenty w Bocian Pożyczki?

jakie dokumenty w bocianieOd 300 zł do 700 zł jest możliwość ubiegania się o pożyczkę bez zaświadczeń. Natomiast powyżej 700 zł wymagane jest, aby źródło dochodu było udokumentowane. Przy umowie o pracę wymagane dokumenty to: ksero dowodu osobistego, ksero umowy o pracę i zaświadczenie o dochodach z ostatniego pełnego miesiąca netto lub brutto. Przy kwocie do 700 zł będzie potrzebne tylko ksero dowodu osobistego, chyba że przedstawiciel będzie wymagał innych dokumentów, ale o tym przedstawiciele informują podczas pierwszego kontaktu telefonicznego – jakie dokumenty klienci mają przyszykować na pierwsze spotkanie.

Kiedy można się starać o drugą pożyczkę w Bocian Pożyczki?

Jak się dowiedzieliśmy, o kolejne zobowiązanie można się ubiegać, jeżeli będziemy mieli spłacone 75% pożyczki bieżącej. Tylko regularne opłacanie kolejnych rat zapewni nam gwarancję otrzymania następnych pieniędzy, w przypadku opóźnień przestaniemy być wiarygodnymi klientami.

Warto jeszcze odpowiedzieć na jedno pytanie: Czy Bocian Pożyczki udziela dwóch pożyczek jednocześnie? 

Nie ma takiej możliwości.

firmy podobne do bocian pozyczkiCzy istnieją firmy podobne do Bociana?

Tak! W Polsce w zależności od województwa, w którym mieszkamy działa jeszcze Optima, Pożyczki Marka, Eurocent czy jak już wyżej wspomnieliśmy Provident. Każdy z nich użycza pożyczek w domu klienta i bez badania czy widniejemy w Biurze Informacji Kredytowej. Nie wiele różnią się także zasady, częstotliwość rat (w większości są to tygodniowe), a także koszty zobowiązań. Różnica jest co najwyżej w poziomie obsługi klienta i oprocentowaniu. Nie wszystkie też firmy obsługują rejon naszego zamieszkania. Warto w takim przypadku przeczytać na naszej stronie osobne wątki poświęcone każdej z nich.

Opinie o Bocian Pożyczki w Internecie

Opinie o tym parabanku są podzielone. Wiele osób jednak podkreśla, że to sprawdzona firma, która próbuje odebrać choć trochę klientów Providentowi. Jest też nie wiele opinii, które by świadczyły o tym, że ktoś miał problemy z „Bocianem„. 

Ciekawą opinię o Bocian Pożyczki napisał portal Crediteo.pl. Zapoznaj się, co sądzi o firmie największy portal branżowy.

 

————————————-

pomocny ludekPrzeczytaj też:

Podpowiadamy, gdzie się udać po szybkie pożyczki bez bik.

Dodaj komentarz