12 sie

Wierzyciel – pożyczki gotówkowe czy na pewno bez BIK?

Firma w przeciwieństwie do konkurencji ma znacznie wyższe wymagania przed udzieleniem zobowiązań. Dochód min. 1300 netto jest z pewnością barierą, nie do spełnienia dla wielu Polaków. Często więc padaj pytania, jak Wierzyciel S.A traktuje osoby z BIK-iem. Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Na początek parę słów o firmie. Jak wynika z informacji zamieszczonych na stronie spółki, Wierzyciel początkowo zajmował się windykacją. Z biegiem czasu jednak przekształcił się w firmę działającą na rynku pożyczek gotówkowych. Obecnie posiada oddziały w każdym z szesnastu województw. Aby odnaleźć najbliższy tobie oddział, wystarczy, że wybierzesz odpowiedni region na stronie internetowej firmy. Są tam podane adresy i telefony do placówek.

Koszty pożyczki w Wierzyciel S.A.

pozyczki w wierzyciel

Najmniejszą kwotę pieniędzy jaką jest w stanie udzielić nam parabank to już 300 zł a maksymalnie 12 tysięcy złotych. Termin spłaty wynosi do 48 miesięcy. Raty spłacamy co miesiąc, co wśród parabanków nie jest powszechne (większość ustala co tygodniowe raty). Niestety, aby w ogóle starać o pożyczkę musimy wykazać się dochodem 1300 złotych netto! Bardzo dużo, tym bardziej, że w innych firmach minimum jest dużo niższe. Oznacza to tylko, że Wierzyciel stawia na klientów o większej zasobności portfela.

Niezbędne jest przedstawienie stałych dochodów (zaświadczenie z miejsca pracy, emerytura lub renta), przy czym okres zatrudnienia nie może być krótszy niż trzy miesiące. O gotówkę nie mogą się starać osoby powyżej 65 roku życia.  Bez poręczyciela parabank jest wstanie użyczyć nam maksymalnie 2300 złotych. Z żyrantem kwota ta wzrasta do 7000 tysięcy złotych.

Przedstawiamy Państwu tabelę z poszczególnymi sumami pieniędzy, o jakie można starać się w Wierzycielu:

pozyczki wierzyciel

Jak widzimy firma ma szczegółowe wymagania co do tego jakim klientem jesteśmy i jaką mamy sytuacją życiową.  Największą gotówkę mogą otrzymać małżeństwa i osoby samotne z 2 poręczycielami. W ich przypadku pożyczka można rozłożyć do 4 lat, a także jest najniżej oprocentowana.

dokumenty w wierzycielu na pozyczkeWymagane dokumenty

Wierzyciel S.A wymienia oprócz dowodu osobistego i zaświadczenia o zarobkach, także weksel in blanco i deklarację wystawcy weksla. Oznacza to, że firma dodatkowo się zabezpiecza.  Preferuje też zobowiązania z dwoma żyrantami, gdzie ryzyko niespłacenia długu dla parabanku maleje. Co ciekawe, na stronie firmy możemy znaleźć czynniki, które definitywnie wykluczają nas z uzyskania pożyczki. Są to:

  • ukrywanie zadłużenia w innych bankach;
  • zajęcie wynagrodzenia przez komornika;
  • zła opinia o Pożyczkobiorcy lub Poręczycielu;
  • bycie w bazach danych nierzetelnych klientów;

wierzyciel pozyczki bez bikCzy Wierzyciel udziela pożyczek bez BIK?

W tej sprawie wiele osób ma odmienne zdanie. Z jednej strony otrzymaliśmy informację, że parabank udziela zobowiązań osobom widniejącym w Biurze Informacji Kredytowej. Są to jednak wyjątki, gdy wykażemy się odpowiednim dochodem, a zarazem brak spłaty, który jest w BIK to pojedynczy  przypadek. Pracownicy firmy sprawdzą nas czy widniejemy gdzieś jako dłużnicy, za pomocą systemu InfoMonitor, w jakim pracownik po wpisaniu na przykład PESEL-u dostanie w parę sekund raport, w którym są zapisane informację m.in. z BIK-u, a także Bankowego Rejestru Klientów Nierzetelnych.

Opinie o parabanku

Specjaliści podkreślają, że wymagania Wierzyciela przekładają się na dużo niższe koszty pożyczek, niż np. w Tempo Finanse czy Optimie. Inna jest też forma ratalna, którą płacimy co miesiąc. Pamiętajmy jednak, że klienci firmy to osoby o wyższych dochodach netto, którzy najczęściej nie mają wcześniejszych długów do spłaty.

———————–

pomocny ludekByć może zainteresuje Ciebie oferta Gros Kapitał?

Dodaj komentarz