12 Sie

Wierzyciel – pożyczki gotówkowe czy na pewno bez BIK?

Firma w przeciwieństwie do konkurencji ma znacznie wyższe wymagania przed udzieleniem zobowiązań. Dochód min. 1300 netto jest z pewnością barierą, nie do spełnienia dla wielu Polaków. Często więc padaj pytania, jak Wierzyciel S.A traktuje osoby z BIK-iem. Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Na początek parę słów o firmie. Jak wynika z informacji zamieszczonych na stronie spółki, Wierzyciel początkowo zajmował się windykacją. Z biegiem czasu jednak przekształcił się w firmę działającą na rynku pożyczek gotówkowych. Obecnie posiada oddziały w każdym z szesnastu województw. Aby odnaleźć najbliższy tobie oddział, wystarczy, że wybierzesz odpowiedni region na stronie internetowej firmy. Są tam podane adresy i telefony do placówek.

Koszty pożyczki w Wierzyciel S.A.

pozyczki w wierzyciel

Najmniejszą kwotę pieniędzy jaką jest w stanie udzielić nam parabank to już 300 zł a maksymalnie 12 tysięcy złotych. Termin spłaty wynosi do 48 miesięcy. Raty spłacamy co miesiąc, co wśród parabanków nie jest powszechne (większość ustala co tygodniowe raty). Niestety, aby w ogóle starać o pożyczkę musimy wykazać się dochodem 1300 złotych netto! Bardzo dużo, tym bardziej, że w innych firmach minimum jest dużo niższe. Oznacza to tylko, że Wierzyciel stawia na klientów o większej zasobności portfela.

Niezbędne jest przedstawienie stałych dochodów (zaświadczenie z miejsca pracy, emerytura lub renta), przy czym okres zatrudnienia nie może być krótszy niż trzy miesiące. O gotówkę nie mogą się starać osoby powyżej 65 roku życia.  Bez poręczyciela parabank jest wstanie użyczyć nam maksymalnie 2300 złotych. Z żyrantem kwota ta wzrasta do 7000 tysięcy złotych.

Przedstawiamy Państwu tabelę z poszczególnymi sumami pieniędzy, o jakie można starać się w Wierzycielu:

pozyczki wierzyciel

Jak widzimy firma ma szczegółowe wymagania co do tego jakim klientem jesteśmy i jaką mamy sytuacją życiową.  Największą gotówkę mogą otrzymać małżeństwa i osoby samotne z 2 poręczycielami. W ich przypadku pożyczka można rozłożyć do 4 lat, a także jest najniżej oprocentowana.

dokumenty w wierzycielu na pozyczkeWymagane dokumenty

Wierzyciel S.A wymienia oprócz dowodu osobistego i zaświadczenia o zarobkach, także weksel in blanco i deklarację wystawcy weksla. Oznacza to, że firma dodatkowo się zabezpiecza.  Preferuje też zobowiązania z dwoma żyrantami, gdzie ryzyko niespłacenia długu dla parabanku maleje. Co ciekawe, na stronie firmy możemy znaleźć czynniki, które definitywnie wykluczają nas z uzyskania pożyczki. Są to:

  • ukrywanie zadłużenia w innych bankach;
  • zajęcie wynagrodzenia przez komornika;
  • zła opinia o Pożyczkobiorcy lub Poręczycielu;
  • bycie w bazach danych nierzetelnych klientów;

wierzyciel pozyczki bez bikCzy Wierzyciel udziela pożyczek bez BIK?

W tej sprawie wiele osób ma odmienne zdanie. Z jednej strony otrzymaliśmy informację, że parabank udziela zobowiązań osobom widniejącym w Biurze Informacji Kredytowej. Są to jednak wyjątki, gdy wykażemy się odpowiednim dochodem, a zarazem brak spłaty, który jest w BIK to pojedynczy  przypadek. Pracownicy firmy sprawdzą nas czy widniejemy gdzieś jako dłużnicy, za pomocą systemu InfoMonitor, w jakim pracownik po wpisaniu na przykład PESEL-u dostanie w parę sekund raport, w którym są zapisane informację m.in. z BIK-u, a także Bankowego Rejestru Klientów Nierzetelnych.

Opinie o parabanku

Specjaliści podkreślają, że wymagania Wierzyciela przekładają się na dużo niższe koszty pożyczek, niż np. w Tempo Finanse czy Optimie. Inna jest też forma ratalna, którą płacimy co miesiąc. Pamiętajmy jednak, że klienci firmy to osoby o wyższych dochodach netto, którzy najczęściej nie mają wcześniejszych długów do spłaty.

———————–

pomocny ludekByć może zainteresuje Ciebie oferta Gros Kapitał?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *