26 mar

Wyniki finansowe Providenta w 2012: 62 mln zysku w Polsce

Wyniki finansowe firmy Provident w 2012 rokuProvident z roku na rok uzyskuje bardzo dobre wyniki. W 2012 r. skorzystało już z usług parabanku ponad 820 tys. polskich klientów.

Provident może pochwalić spadkiem o 4,4% niespłacanych pożyczek. Dla spółki International Personal Finance, nasz kraj to prawdziwe eldorado. Z całego zysku wynoszącego aż 95 mln funtów, na Polskę przypada aż 62 mln. To mniej o prawie  4 mln GBP w porównaniu z 2011 r. ale wynik i tak jest imponujący.

Parabank rozszerzył działalność o ofertę dla samozatrudnionych i za chwilę wejdzie na rynek bułgarski oraz litewski. Co ciekawe, kadra zarządzającą w nowych krajach ma pochodzić z Polski. Provident nie widzi też problemu w dalszym rozwoju w naszym kraju. Przewiduje dalszy wzrost udzielanych pożyczek i debiut 27 marca 2013 r. na GPW.

Z początkiem marca Provident opuścił Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych. Jak się dowiedziałem – firma pozabankowa tłumaczy tą decyzję odmienną wizją rozwoju sektora pozabankowego aniżeli KPF.

Dodaj komentarz