26 lis

„Zanim podpiszesz” – ruszyła nowa inicjatywa Ministerstwa Finansów

zanim podpiszesz akcja antylichwiarska

Pani Krysia, kobieta już nie młoda, zadłużyła się w firmie pożyczkowej na 4 tys. złotych, aby kupić upominki świąteczne dla najbliższych. Po czasie zorientowała się, że została oszukana, gdy odsetki długu niebezpiecznie zaczęły rosnąć. Co zrobić, żeby nie popaść w tarapaty jak sympatyczna staruszka? Odpowiedź znajdziemy na stronie zanim-podpiszesz.pl pod patronatem MF, NBP i wielu innych!

zanim podpiszesz akcja antylichwiarska

Pomysł pomagania Polakom w radzeniu sobie z kredytami bardzo nam się podoba. Nie od dziś bowiem wiadomo, że nie jesteśmy w sprawach finansowych orłami, choć na tle innych narodów nie odbiegamy zbytnio od przeciętnej, dlatego każda strona z poradami dla przyszłych pożyczkobiorców to świetny pomysł. Gorzej jednak z dotarciem do nich, gdyż w większości przypadków działają oni pod wpływem impulsu i dopiero pierwsza obowiązkowa rata, działa jak kubeł zimnej wody. Ministerstwo Finansów ma jednak pomysł jak do nich dotrzeć. W tym celu w telewizji i w radiu od rana emitowane są reklamy przestrzegające przed nieuczciwymi firmami, a w internecie możemy zapoznać się z poradami i wskazówkami.

Sama witryna jest bardzo czytelna, choć kuleje użyteczność serwisu, gdyż pomysłodawcy na siłę upchali na stronie głównej wiele wątków przez co przewija się ją w dół zbyt długo. Nie od dziś wiadomo, że ludzie najchętniej czytają to co widzą na samej górze i rzadko docierają na sam dół witryny, a www.zanim-podpiszesz.pl wije się  jak wąż. Choć z drugiej strony rozumiemy, że koncepcja zamieszczenia wszystkich podstawowych pojęć, słownika, kalkulatora pożyczkowego na stronie głównej miało też swój cel – zebrania wszystkiego w jednym miejscu.

Zapraszamy do zapoznania się ze stroną i pozostawienia u nas komentarza, jak się wam podoba i czy spełnia wasze oczekiwania.

Dodaj komentarz